חברים ושותפים יקרים,

אל בית היתומים של יאנוש קרוצ'אק הגיעו ילדים מעולם עני וקשוח, שהביאו עמם הרבה חרדות, פחדים וחשדנות.

הוא לא היפנה אותם למורי עזר, למורות טיפוליות, לפסיכולוגים או לחינוך מיוחד, אלא לקח על עצמו את המשימה להחזיר להם את אשר נגזל מהם באמצעות מה שכינה: "אהבה פדגוגית"."אהבה פדגוגית" מושגת לפי קורצ'אק כאשר המבוגר מכובד בעיני הילדים, כאשר רמתו הרוחנית גבוהה, כאשר הוא מהווה עבורם דגם לחיקוי ונותן דוגמה אישית לכל מה שהוא מבקש מהם, כאשר הוא נמנע מלהשתמש בסמכות כפייתית, מתייחס בכבוד לילדים, מחנכם לעצמאות, מבטיח להם שמחת חיים בצד משענת והנאה בתחום האינטלקטואלי.

אני גאה  לעמוד זה כבר למעלה מעשור בראש עמותת יד רחל, עמותה אשר שמה לנגד עינה  לאפשר לכל ילד לממש את עצמו ואת זכותו לגדול אהוב, מוגן. הקמנו מסגרות טיפוליות חינוכיות  המעניקות טיפול מותאם לצרכי הילד ומשפחתו. מסגרות המאפשרות לילדים שלנו לממש את עצמם ואת זכותם לגדול אהוב ומוגן, במשפחה מיטיבה.ליצור סביבה המכבדת את הילד ומשפחתו. סביבה בה הטיפול והחינוך קשורים באסוציאציה חיובית.

לאחר שנים ארוכות של עבודה עם ילדים בסיכון ובני משפחותיהם, פתחנו תוכניות התערבות לטיפול בילדים בקהילה ומניעת הוצאת למסגרות חוץ ביתיות, מתוך אמונה כי ילדים שחווים חוויה משפחתית חיובית, מגיעים לבגרות עם כישורי חיים שמאפשרים להם לתפקד כאנשים בוגרים ונורמטיביים להקים בעתיד משפחות מתפקדות ולהשתלב בשוק העבודה.

חרטנו על דגלינו ערכי מצוינות מסירות חדשנות, כבוד, מקצועיות, שקיפות וצניעות ומשפחתיות.
את הטיפול המסור וההישגים להם זכינו אני זוקפת לזכות הצוות המסור שעובד לצידי, ההנהלה, הצוות המקצועי.

לצד התוכניות הטיפוליות, חינוכיות שפותחו ביד רחל, גובשו במהלך השנים נהלי עבודה,כיאה לעמותה אשר נמצאת בתהליך גידול.

בשם הילדים אני מזמינה אתכם לבקר באתר שלנו וקוראת לכם לבוא להיות שותפים לעשיה למען ילדי ישראל ולהבטיח להם עתיד טוב יותר.

בברכה,
שרה ווייל
מנכ"ל
saram@yadr.org.il