מרכז הדרכה


מרכז ההדרכה של יד רחל

קליעה למטרה

ההצלחה שלי


 

ישנן הגדרות שונות להצלחה ודרכים רבות למדוד אותה. חלק מהמדדים הם מדדים אובייקטיביים שהוגדרו על ידי חברה מסויימת, כללים מסויימים וחלק מהמדדים הינם מדדים סבייקטיבים שכל אדם מציב לעצמו ביחס למטרות שהוא מציב לעצמו. קרא עוד "ההצלחה שלי"

countries

ארצות ועמים


בדף זה תמצאו מגוון פעילויות הקשורות לארצות ועמים. הפעילויות עוסקות בהעשרת הידע של הילדים לגבי ארצות ותרבויות בכלל ותרבויות הנמצאות בסביבת הילדים בפרט. כמו כן ניתן למצוא פעילויות העוסקות בחיזוק ההכרות של הילדים עם תרבות המוצא שלהם עצמם וחיזוק הגאווה שלהם בתרבות זו.

קרא עוד "ארצות ועמים"

friendship

חברות


בעמוד זה תוכלו למצוא פעילויות שונות הקשורות לנושא החברות. זהו נושא חשוב המכיל בתוכו סוגיות רבות שעליהן חשוב לעבוד במועדונית: יצירת קשרים חברתיים,הבנת סיטואציות חברתיות, העצמה אישית,פתרון סכסוכים ועוד…

קרא עוד "חברות"

holidays

חגים וימים מיוחדים


בעמוד זה ניתן למצוא פעילויות למגוון החגים והימים המיוחדים שאנחנו מציינים במהלך השנה. החגים הם הזדמנות להעשיר את הילדים בכל הקשור למקורות החג, ומנהגים מקובלים. בנוסף , זו גם הזדמנות לעבוד עם הילדים על ערכים שונים הקשורים לאותו חג או יום מיוחד בשנה.

קרא עוד "חגים וימים מיוחדים"

holidays

חופשות ארוכות


החופשות הארוכות מבתי הספר מציעות זמן פנאי רב. זו הזדמנות לבלות יחדיו, הורים וילדים ,זמן איכות משותף. בחוברות הבאות תמצאו רעיונות לשעשועונים, דפי עבודה,מתכונים,יצירות ומקומות בילוי שונים בחינם.

קרא עוד "חופשות ארוכות"

games

משחקים


המשחק במועדונית יכול להשיג מטרות שונות ולשמש לצרכים שונים של הקבוצה. בראש ובראשונה הוא אמור להוות פעילות של כיף והנאה עבור הילדים. בנוסף המשחק יכול להוות כלי עבור הצוות לעבודה עם הילדים על סף תסכול, שמירה על כללים, כבוד הדדי , הבנה והתנהלות בסיטואציות חברתיות, ועוד…

קרא עוד "משחקים"

family

משפחה


משפחה היא נושא שמכיל בתוכו קשת גדולה של רגשות ואסוציאציות. משפחה מהווה עוגן, שייכות, בטחון, אהבה, דאגה, עזרה ובסיס לכל צמיחה והתפתחות של אדם. המשפחה מכילה בתוכה גם מורכבויות רבות: קונפליקטים, כעסים, אכזבות, פחדים .

קרא עוד "משפחה"

seas

עונות השנה


בעמוד זה תוכלו למצוא מגוון פעילויות העוסקות בעונות השנה. התקופה של עונות המעבר היא תקופה טובה להעשיר את הילדים בכל הקשור לעונות, בתופעות טבע רלוונטיות, כמו גם הזדמנות להביע רגשות ומחשבות של הילדים לגבי העונות בכלל והעונה הנכחית בפרט.

קרא עוד "עונות השנה"

first day

פתיחת שנה


תחילת השנה במועדונית היא תקופה מאד מורכבת. היא מכילה בתוכה הרבה מאד שמחה התרגשות וציפייה ביחד עם חששות, חוסר בטחון וחוסר וודאות.תחושות אלה מלוות גם את הילדים וגם את הצוות. חלק מהילדים הם ילדים שזו לא השנה הראשונה שלהם במועדונית וחלק מהילדים מגיעים לראשונה בחייהם למועדונית.

קרא עוד "פתיחת שנה"

feelings

רגשות


כאן תמצאו מגוון פעילויות העוסקות בנושא רגשות. השיח הרגשי הוא שיח מורכב למרבית מהילדים איתם אנו עובדים במועדוניות.מגוון הרגשות המוכר להם הוא דל, היכולת שלהם לזהות, לבטא ולהתמודד עם קשת רגשות היא דלה, והיכולת להיות אמפטי לאחרים ולהגיב לרגשותיהם גם היא לא תמיד קיימת.

קרא עוד "רגשות"

Communication

תקשורת


התקשורת היא האמצעי הבסיסי שבעזרתו מקיימים אנשים קשר בינהם. התקשורת נרכשת על ידי תהליכי חיקוי כבר בחיינו המוקדמים ומלווה אותנו לאורך כל חיינו. בעבודה עם הילדים במועדונית ננסה ללמד אותם דפוסי תקשורת יעילים, נדבר איתם על חשיבות השפה ונעודד אותם לפתח אותה, נדבר איתם על התקשורת הלא מילולית ונלמד אותם להיות מודעים לה ונדבר על החשיבות שביצירת תרבות דיבור מכובדת ומכבדת.

קרא עוד "תקשורת"

meandmybody

אני וגופי


זהותו של אדם נבנית מהדרך שבה הוא תופס את עצמו ומרגיש כלפי עצמו כמו גם מאיך שהוא חושב שהחברה תופסת את עצמו. לאט לאט במהלך השנים, ילד בונה את זהותו ומעצב אותה. עיצוב זה מושפע רבות מהפידבקים שהוא מקבל מהסביבה והכיוון, התמיכה הליווי והיחס שהוא מקבל מהוריו. אצל הילדים שאיתם אנחנו עובדים ליווי זה של ההורים, פעמים רבות היה לקוי ולעיתים לא היה בכלל.

קרא עוד "אני וגופי"

sviva

אני והסביבה


בעמוד זה תמצאו פעילויות העוסקות בקשר שבין הילד לסביבתו. הפעילויות עוסקות הן בעידוד הילדים לשמירה על סביבה נקייה נעימה ומסודרת, הן בהבנת יחסי הגומלין בינם לבין סביבתם והן בהעשרה על סביבות שונות הנמצאות בחייהם.

קרא עוד "אני והסביבה"

heros

גבורה וגיבורים


בעמוד זה תמצאו מגוון פעילויות העוסקות במושגים של גיבור וגבורה. מהם המעשים הנתפסים כגבורה? מהן התכונות שנרצה לתת לגיבורים? אילו גיבורים מכירים הילדים? ועוד…

קרא עוד "גבורה וגיבורים"

freedom

חירות ועצמאות


בעמוד זה תמצאו מגוון פעילויות העוסקות  בעידוד הילדים לעצמאות, בהגדרות שונות למושג חופש וחירות ובשיקוף הרווחים וההפסדים של הילדים מבחירותיהם בחיים.

קרא עוד "חירות ועצמאות"

dreams

חלומות ופנטזיות


בעמוד זה תוכלו למצוא מגוון פעילויות העוסקות בחלומות, פנטזיות ודמיון. פעמים רבות היכולת לדמיין לחלום ולפנטז, משמשת אותנו גם כמנגנון הגנה וגם כנקודת פתיחה להתקדמות בחיים. אלה רק שתי סיבות מתוך סיבות רבות לחשיבות של פיתוח יכולות אלה אצל ילדים.

קרא עוד "חלומות ופנטזיות"

birthday

יום הולדת במועדונית


מזל טוב!!!!
לאחד מילדי המועדונית יש יום הולדת בקרוב וזו הזדמנות נפלאה להעניק לו תשומת לב אישית ולשים אותו במרכז. יום הולדת הוא יום מרגש וחשוב עבור הילדים ולכן חשוב להקדיש זמן בחשיבה ותכנון היום הזה עבור הילד. קרא עוד "יום הולדת במועדונית"

helpers

עוזר – נעזר


בעמוד זה תוכלו למצוא מגוון פעילויות העוסקות בנושא העזרה. פעילויות שמטרתן לאפשר לילדים לברר את הרגשתם סביב מתן וקבלת עזרה, לאפשר להם לברר במה הם יכולים להעניק עזרה לאחרים, לעודד אותם לבקש וולתת עזרה ועוד…

קרא עוד "עוזר – נעזר"

prida

פרידה


בעמוד זה תמצאו מגוון של פעילויות בנושא פרידה. המטרה העיקרית של פעילויות אלה היא לעזור לילדים לחוות את הפרידה באופן מייטיב ובצורה שלא תגרום להם לפירוק.

קרא עוד "פרידה"

5053031336_57b348cb08_b (1)

מי אני


בעבודתנו הטיפולית עם הילדים אנחנו רוצים לחזק את הדימוי והבטחון העצמי שלהם, ישנה חשיבות רבה בהכוונתם להתבונן ,להדגיש ולהשתמש בצדדים החיוביים והחזקים באישיותם. הרבה פעמים ילדים שמגיעים למועדוניות הטיפוליות מתקשים לראות בעצמם ולהראות לאחרים צדדים אלה ולכן החשיבות של העיסוק בנושא זה.

קרא עוד "מי אני"