logo 443x443

שרה ווייל, מנכ"ל


שרה מנהלת את עמותת יד רחל מעל 20 שנה. במהלך שנים אלה יצרה עבור יד רחל רשת של תומכים ותורמים בארץ ובחו"ל. היא פועלת על מנת לnצב את יד רחל במקום הראשון בפני שרים ומשרדים ממשלתיים. לפני עבודתה ביד רחל, התמחתה שרה בנושא אוריינות וקריאה בבתי ספר יסודיים. היא עבדה בבית ספר דרור בירושלים כמחנכת והיוותה חלק מצוות הניהול. שרה בעלת תואר ראשון בקרימינולוגיה וסוציולוגיה מטעם אוניברסיטת בר אילן. היא סיימה לימודי איבחון וטיפול בלקויי למידה, קורס לניהול מלכ"רים, קורס הוראה יחידנית ופסיכולוגיה של החינוך. מתגוררת בירושלים. אם לחמישה.

משה 2

משה ניסים, סמנכ"ל לוגיסטיקה וכספים


משה הצטרף לצוות של יד רחל בשנת 2007 ומאז הוא משמש סמנכ"ל לוגיסטיקה וכספים של העמותה. משה תורם ליד רחל מנסיונו הרב בניהול ובתפעול. הוא יצר סטנדרט חדש בעבודה מול ספקים, מיחשב את כל פעילות הכספים של יד רחל והוביל לשקיפות מלאה בתחום הכספים. בעברו, עסק משה שנים בתחום הדפוס והמחשבים. בין השנים 1985-1991 ניהל בית דפוס מוביל בירושלים ובין השנים 1991-2007 שימש מנהל מכירות של ציוד דפוס ובמקביל עסק בייעוץ תקשורת ומחשבים. בוגר קורס ניהול מלכ"רים, דיני עבודה. מאמן מוסמך מטעם איק"א. משה שירת בצה"ל בסדיר קבע ומילואים כלוחם מפקד וקצין. רס"ן בדימוס משה נשוי, אב לארבעה וסבא לנכדים.

logo 443x443

אהרון רונן, סמנכ"ל חינוכי טיפולי


עם שחרורו מצה"ל החל אהרון את דרכו המקצועית כאחראי משמרת במרכז חרום לילדים בסיכון (שוסטרמן) ולאחר מכן עבר לעבוד בפנימיה לילדים חרשים (כי"ח) שם היה אחראי על צוות המדריכים. ב- 12 השנים האחרונות, אהרון משמש סמנכ"ל חינוכי טיפולי ביד רחל. אהרון אחראי על התוכן החינוכי טיפולי בעמותה ועל הצוות המקצועי. אהרון מקפיד להטמיע התנהלות מקצועית ואווירה ביתית במסגרות יד-רחל. בעל תואר ראשון מהחוג לסוציולוגיה ומדעי המדינה, מטעם האוניברסיטה העברית. בוגר קורס ניהול מלכ"רים דיני עבודה ומאמן מוסמך מטעם איק"א. אהרון נשוי ואב לארבעה.

avram

אברהם ברנשטיין, ס. מנהל תחום מועדוניות


אברהם החל את עבודתו ביד רחל בשנת 2010 כראש צוות במועדוניות בירושלים. בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני בניהול מלכ"רים. סיים שירות צבאי בסיירת גולני, ומשרת כקצין במילואים. אברהם עבד כרכז סדנאות השטח של פרוייקט מניפ"ה לנוער בסיכון והדריך מספר שנים ב"רעים" בית מעבר לילדים לקראת אימוץ. כיום משמש אברהם ס. מנהל תחום מועדוניות של יד רחל. נמצא בקשר עם הרשויות השונות במחוזות ומדריך את הצוותים. אברהם נשוי ואב לחמישה ילדים.

anat

ענת היימן, ראש תחום מרכזי הורים ילדים


תפקידה של ענת כולל ניהול והדרכה של הצוות המקצועי, הובלת התהליך הטיפולי, ריכוז וועדות טיפוליות, השתתפות בועדות החלטה, טיפול ישיר בחלק מהמשפחות, שיתוף פעולה עם לשכת הרווחה, תיאום מלא עם גורמים שונים בקהילה החרדית, רבנים ומוקדי השפעה תורניים על מנת להתאים בצורה מכבדת ומכילה את הטיפול לאוכלוסיה החרדית וצרכיה היחודיים. בעלת ניסיון כרכזת טיפולית בבית הספר לחינוך מיוחד המיועד לילדי המגזר החרדי. ענת התמחתה בטיפול בילדים ונוער באוני' בר אילן והשתלמה בטיפול בילדים עם הפרעות התנהגות. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית באוני' העברית. נשואה ואם לחמישה.

IMG_9605

שיפי כהן זהבי, ראש תחום מועדוניות חנוכיות טיפוליות


שיפי היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בייעוץ חינוכי, פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות. טרם עבודתה ביד רחל, עסקה בטיפול פרטני וקבוצתי במתבגרים ושמשה כמדריכה של צוותים טיפוליים וחינוכיים במסגרות שונות העובדות עם ילדים ונוער בסיכון. משמשת כיועצת של הקרן לילדים ונוער בסיכון של הביטוח הלאומי. במסגרת תפקידה ביד רחל, אחראית שיפי על הדרכת צוות העוסי"ם, בניית תוכניות טיפול פרטניות וקבוצתיות ומקיימת קשר רציף עם שירותי הרווחה והטיפול. שיפי גרה במושב משמר איילון, נשואה להראל ואמא לגיא ואורי.

shlomit

שלומית חליבה, מנהלת מרכז ילדים הורים בית שמש


בעלת תואר ראשון ושני בהצטיינות בעבודה סוציאלית קלינית מטעם האוניברסיטה העברית. כיום במהלך לימודי פסיכותרפיה דינאמית באוניברסיטה העברית.
עובדת ב"יד רחל" משנת 2006.
בחמש השנים האחרונות מנהלת את המרכז הטיפולי להורים וילדים בבית שמש מיום הקמתו. המרכז אותו מנהלת שלומית מטפל ב- 100 מטופלים – הורים וילדים, בכל שבוע, בטיפולים פרטניים הדרכות הורים, טיפולים דיאדיים ובקבוצות טיפוליות שונות. שלומית מנהלת את המרכז והצוות ומדריכה את הצוות המקצועי- עובדות סוציאליות, מטפלות בהבעה ויצירה, סטודנטים לתואר ראשון ושני ואם הבית.
קודם לכן ניהלה שלומית במשך 6 שנים את תחום הטיפול במועדוניות טיפוליות ב"יד רחל" בירושלים, בהדרכת צוות העובדים הסוציאליים וסטודנטים, הנחיית המדריכים הטיפוליים והעברת השתלמויות וקבוצות טיפוליות שונות.
טרם עבודתה ביד רחל עבדה שלומית במשך 5 שנים ביחידה להמטולוגיה-אונקולוגיה ילדים בבי"ח הדסה עין כרם, ועסקה בטיפול רגשי בילדים חולים אונקולוגיים ובהנחיה וליווי של הורים אחים ובני משפחה נוספים. כמו כן עבדה בטיפול במרפאה לגיל הרך במסגרת המרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער של הדסה. וכעו"ס במרפאה לאודיולוגיה בטיפול בילדים לקויי שמיעה, וילדים ומבוגרים הסובלים מגמגום, במשך מספר שנים.
שלומית התנדבה מספר שנים ב"טלתמיכה" של האגודה למלחמה בסרטן בתמיכה לפונים שונים המתמודדים עם קשיים שונים הקשורים במחלת הסרטן.
בעלת קליניקה פרטית בשכונת ארנונה בירושלים, מטפלת בפסיכותרפיה במבוגרים ובמתבגרים והדרכות הורים.
נשואה לאבי, אמא לנועם הדר תמיר ושירה.

Email: shlomit@yadr.org.il

hofman

איתי הופמן, מנהל תחום מחקר פיתוח והדרכה


איתי מנהל תחום מחקר פיתוח והדרכה. מנחה מקצועי בפרויקט "ידע", הקמה של בית ספר ראשון בארץ ברוח רשת "קיפ" מארה"ב, הכוללת חינוך בראייה כוללנית בדגש על העשרה לימודית, ערכית, ורגשית ויום לימודים ארוך. איתי נשוי ואב לארבעה ילדים. בהכשרתו המקצועית הינו עו"ס (מ.א.), עו"ד ומטפל מוסמך בשיאצו. מתרגל טאי צ'י, צ'י קונג ומדיטציה מזה 14 שנה. לפני עבודתו ביד רחל הקים וניהל את המרכז הטיפולי "יחד" של עיריית ירושלים בשכונת גילה, ועבד בעמותת אור שלום במשך עשר שנים במספר תפקידים שהאחרון בהם היה מנהל המעונות הביתיים לנערות בסיכון במבשרת.

yuval

יובל אפלבוים, רכז הדרכה ארצי


יובל עובד ביד רחל משנת 2007. במהלך השנים עבד כראש צוות במועדוניות של החברה הערבית והיהודית בלוד ורמלה וכיום הוא רכז הדרכה של העמותה. בעבר עבד כמדריך במרכז חירום (מרכז שוסטרמן בירושלים) ומדריך בפנימיית רננים- פנימייה פוסט אשפוזית. בנוסף הוא היה רכז חינוכי בפנימיית בית הנוער בתל אביב. בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. נשוי ואב לשלושה ילדים

 

ido

עידו שינדלר, מנהל נתיבים להורות בגוש עציון


עידו מנהל את נתיבים להורות "בארי יד רחל" בגוש עציון, מאז פתיחתו בשנת 2014. המרכז נותן מענה לתושבים במועצה אזורית גוש עציון, ונמצא ביישוב בת עין וביישוב תקוע.
תפקידו כולל ניהול והדרכה של הצוות המקצועי, בניית תוכניות טיפול למשפחות, קשר עם אגף הרווחה, וטיפול ישיר בהורים וילדים במרכז.עידו הצטרף ל"יד רחל" כמטפל במרכז ילדים הורים בירושלים בגבעת המבתר, ועבד שם 5 שנים בתפקיד בכיר, כעו"ס ומטפל בהורים, ילדים ומשפחות. בנוסף, הנחה במהלך השנים מספר קבוצות טיפולית ל"אבות ובנים" לאוכלוסייה החרדית. בעל תואר מוסמך בעבודה סוציאלית קלינית, מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. בוגר קורס "הנחיית קבוצות טיפוליות", וטיפול בפגיעות מיניות בילדים, של מכון חרוב.עידו נמצא בתהליך הכשרה בתכנית לטיפול משפחתי וזוגי. עידו, נשוי ואב לשלושה.

inbal_443x443

ענבל קנטי מור, מנהלת חשבונות


במסגרת עבודתה ביד רחל, עינבל אחראית על הטיפול בעובדים, מעקב ומענה בנושאי דיני עבודה ושכר. ענבל אחראית על הרכזות הלוגיסטיות של כלל האזורים בהם פועלת העמותה. כמו כן, אחראית על ניהול, מעקב ופיקוח שוטף של התקציבים. עינבל הצטרפה לעמותה בשנת 2006, מוותיקות הצוות של יד רחל. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים. עינבל נשואה ליניב ואם לשלושה ילדים: לאל, מיכאל ותבל.

ira

אירה אילן, רכזת גיוס משאבים


אירה עובדת ביד רחל משנת 2015 כרכזת גיוס משאבים ומנהלת האתר של יד רחל.  בעלת תואר שני בניהול מלכ"רים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. נשואה ואם לשלושה ילדים. מתגוררת עם משפחתה בירושלים.

roni

רוני לידור מאיר


רוני החלה את עבודתה ב"יד רחל" בשנת 2006 כראש צוות ועו"ס במועדוניות בירושלים.

לאחר הפסקה של כמה שנים, חזרה לניהול מרכז "הורים ילדים" של העמותה בבת-ים, מרכז הנותן מענה טיפולי משפחתי לתושבי העיר.

רוני בוגרת תואר ראשון במדע המדינה ועבודה סוציאלית, ותואר שני במגמת הגיל הרך של בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים.

במהלך 17 השנים האחרונות, עבדה רוני כמדריכה ועובדת סוציאלית במסגרות שונות לילדים בסיכון:

מרכז חירום לילדים בגיל הרך, פנימייה פוסט אישפוזית לילדים בגיל יסודי ובמרכז גמילה מסמים לבני נוער בירושלים.

בימים אלה לומדת רוני לימודי פסיכותראפיה בשרותי הייעוץ באוניברסיטה העברית בירושלים, ועתידה לסיים בסוף השנה הנוכחית.

רוני גרה במודיעין, נמצאת בזוגיות ולה ארבעה ילדים מקסימים.

מרובע לוגו יד-רחל

יעל נוימן, מנהלת מה"י מערב ירושלים


יעל נוימן נשואה, אם לחמישה, גרה בירושלים. עבדה בהוסטל לבריאות הנפש בתחילת דרכה ואח״כ כחמש שנים במכון סאמיט עם משפחות אומנה כמנחת אומנה, בודקת משפחות וכן מנחת קבוצות של משפחות אומנה. בארבע שנים האחרונות עבדה ביד רחל כעו"ס קלינית במרכז הורים ילדים במערב ירושלים. מספטמבר 2017 מנהלת את המרכז . יעל בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלת מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני מהאוניברסיטה העברית.

מרובע לוגו יד-רחל

לימור וולף – מנהלת נתיבים להורות ביבנה


לימור וולף התחילה לעבוד ביד רחל ביוני 2017 כמנהלת מרכז נתיבים להורות ביבנה – במרכז חדש הנותן מענה טיפולי למשפחות תושבות העיר שהוקם ופתח את שעריו בחודשים האחרונים.

לימור בוגרת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, סיימה לימודי התמחות בטיפול בילד ונוער ולימודי פסיכותרפיה.
במהלך 15 השנים האחרונות, עבדה לימור במספר מסגרות עם מגוון אוכלוסיות- משפחות וילדים באומנה, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, נוער וצעירים עם בעיות התמכרות. בעשר השנים האחרונות היא ניהלה שירות פסיכוסוציאלי בכפר נוער חינוכי.

לימור גרה בנס ציונה, נמצאת בזוגיות ואם לשני בנים.